Mezinárodní cena vévody z Edinburghu udělena studentům hlučínského gymnázia

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu udělena studentům hlučínského gymnázia

IMAG0187-300x170IMAG0125IMAG0142

Hlučínské gymnázium se může pochlubit prvními držiteli bronzové úrovně programu The Duke of Edinburgh International Award, zkráceně DofE.

Náročnou cestu vedoucí k získání tohoto prestižního mezinárodního ocenění zvládli čtyři studenti – Lucie Kurková, Václav Hák, Kateřina Janišová a Lukáš Melecký. Svá ocenění si převzali v Brožíkově sále Staroměstské radnice v Praze z rukou Tomáše Vokáče, výkonného ředitele DofE pro Českou republiku.

A cože DofE vlastně je? Jedná se o prestižní vzdělávací program pro mladé lidi (14 - 24 let), který je motivuje a podporuje v osobním rozvoji a v získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a zaměstnání. DofE je prestižní certifikát, vytrvalost, pomoc druhým, dobrodružství. Účastníci si stanovují cíle ve čtyřech provázaných oblastech programu – sportu, dobrovolnictví, rozvíjení talentu a expedici. Pomáhá tak mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat.

„Ze všech zvolených oblastí pro mě byl nejtěžší sport. Musel jsem uplavat danou vzdálenost pod vodou na jeden nádech. Dosažené úspěchy mě motivovaly k postupu do vyšší, tj. stříbrné úrovně, na kterou se už moc těším,“ sdělil stříbrný Lukáš Melecký.

Mgr. Iva Holečková

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading
  • Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial