Úspěchy s angličtinou

Úspěchy s angličtinou

V letošním školním roce se podařilo získat několik výborných umístění v soutěžích anglického jazyka.

Na podzim dosáhl student maturitního ročníku Přemek Bělka skvělého umístění v mezinárodní soutěží Best In English. Získal krásné 13. místo z téměř 6500 studentů v České Republice a dosáhl nejlepšího umístění v Moravskoslezském kraji. Hned po novém roce zabodovala Kamila Malčoková z kvinty a získala první místo v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce. I toto je velký úspěch, protože v soutěžích v anglickém jazyce bývá tradičně velká konkurence. Oběma moc gratulujeme a Kamile přejeme úspěch v krajském kole.

V průběhu zimních měsíců na naší škole pobývali také zahraniční studenti. Náslechy v hodinách anglického jazyka absolvovala skupina studentů – budoucích učitelů z Francie. V rámci projektu EDISON naši školu navštívily tři studentky, a to z Indonésie, Taiwanu a Gruzie. V hodinách AJ měly letos zajímavé prezentace o svých zemích. Studenti si vyzkoušeli tradiční tance a ochutnávali národní jídla. Studentky byly ubytovány v hostitelských rodinách našich studentů. Tímto velmi děkujeme za možnost ubytování rodinám Lukáše Meleckého z Kravař a Jakuba Konečného z Píště.

Nově také realizujeme projekt anglického divadla, který má velmi pozitivní ohlas. Na představení tohoto souboru si vás dovolujeme pozvat 19. 5. 2020 do Kulturního domu v Hlučíně. Představení proběhnou od 8:30, 10:00 a v 17 hodin.

Mgr. Sabina Kijanicová

     

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading
  • Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial