Atletická soutěž

Atletická soutěž

V úterý 24. 9. 2019 se na vlakovém nádraží v Hlučíně v brzkých ranních hodinách sešla parta vyznavačů atletiky, aby reprezentovali naši školu na Středoškolském poháru v atletice v nedaleké Opavě. Za družstvo dívek nastoupily Viktorie Haburová, Natálie Rafaelisová, Julie Šušková, Kristýna Meinhardová, Tereza Šafránková a Sabina Balarinová. Družstvo chlapců reprezentovali Ondřej Moravec, Šimon Opíchal, Antonín Málek, Hynek Baturný, Radim Šamara, Adam Rončka a Štěpán Kania.

Ačkoliv předpověď zněla velice slibně, opak se stal pravdou a opavský stadion nás přivítal velmi chladným počasím s občasnými přeháňkami. To nám velice znepříjemňovalo snahu podávat ty nejlepší výkony, ale podmínky byly pro všechny závodníky stejné.

Konkurence byla velká, ale snaha a úsilí všech našich závodníků a závodnic přinesly ovoce a v celkových výsledcích si družstvo dívek odvezlo z Opavy skvělé 4. místo a tým chlapců pěkné 5. místo, za což jsme všichni nesmírně rádi. Za zmínku určitě stojí závod ve skoku do výšky, ve kterém Tereza Vlčková překonala laťku ve výšce 164 a zaslouženě předčila všechny ostatní závodnice.

Obrovské poděkování také patří našim dvěma pedagogům, konkrétně panu učiteli Kaňákovi a panu učiteli Vitáskovi,  jejichž rady a nadšení nám usnadnily podávat ty nejlepší výkony.

Hynek Baturný 2. A

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading