Summit hrou

Summit hrou

Co je to studentský summit?

Jedná se o vzdělávací projekt s dvacetiletou tradicí pro více než 300 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky. Studenti se po dobu summitu stávají mezinárodními diplomaty a politiky, kteří mezi sebou diskutují, vyjednávají a hledají nová řešení nastalé situace, a to v angličtině.

Letos se v období od 11. listopadu 2017 do 12. března 2018 konal již XXIII. ročník a z naší školy se ho úspěšně zúčastnil student kvinty – Marek Miketa.

A jak studentský summit hodnotí Marek?

“Když ráno dojíždíte na workshopy, které předcházejí summitu, je to vždy náročné. Spousta ospalých lidí z různých koutů republiky, pomalu snídajících a popíjejících kávu ve velkých prostorách VŠE, si povídá o tom, co je dnes v plánu. Jiní zase rozebírají nejžhavější novinky ze světa politiky. Přežijete-li pomalejší úvodní dny, kdy se ve vyjednávání tak trochu plácáte, zjistíte, že počátkem třetího dne nabýváte novou jistotu a stáváte se ostříleným a připraveným rozcupovat své oponenty Na závěrečné konferenci je to ale něco jiného. Počínaje zahájením v nádherném hotelu s významnými hosty až po ukončení celého summitu. Nezáleží na tom, jaké máte politické názory či názory na život – vždy najdete jedince, kteří budou bojovat za lepší svět. Studentský summit si prostě zamilujete!”

Mgr. Lenka Procházková, Mgr. Tereza Wachtarczyková a Marek Miketa, V.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading