„Dofáky“ nezastaví ani nepříznivá předpověď počasí

„Dofáky“ nezastaví ani nepříznivá předpověď počasí

„Cestou, necestou, polem, nepolem…“ lépe řečeno do Meziny a zpět se vydal náš bronzový DofE tým na dobrodružnou expedici.

Ve čtvrtek ráno se skupinka šesti studentů za doprovodu dvou pedagožek gymnázia sešla na nádraží s přetékajícími krosnami a s odhodláním vyrazit vstříc dobrodružství. Cílem expedice byl dnes velmi populární geocaching, nebo-li „sbírání kešek“. Mimo to si studenti vyzkoušeli přežití v přírodě bez možnosti využívat vymožeností moderní techniky – mobilní telefony, GPS navigace apod. Během prvního dne se studentům podařilo splnit větší část stanoveného úkolu, a proto jsme si po postavení stanů mohli užít příjemný večer u táboráku a opečeného chleba, protože buřty, které jsme měli připraveny, zaujaly domorodého psa.

Další den se nesl ve znamení úklidu stanů, přípravy snídaně a dokončení úkolu. Přestože nám počasí druhý den příliš nepřálo, máme za to, že se celá dobrodružná expedice vydařila, a už teď se těšíme na její „ostrou“ podobu a držíme palce stříbrnému DofE týmu, kterého čeká expedice tento týden.

 A co na dobrodružnou expedici říká jeden z „dofáků“ Ondra:

Díky DofE expedici mám mnoho skvělých vzpomínek, jelikož jsem strávil dva dny s naprosto úžasnými lidmi. Ač to zní možná zvláštně, velkým přínosem byla absence elektronických zařízení, včetně mobilů. Mohli jsme se tak věnovat důležitějším věcem, zažili jsme tedy mnoho zábavy, poznali krásy Bruntálska, ale hlavně si odnesli nepřeberné množství zážitků. Celkově se jednalo o veselé a pozitivně naladěné dny. Doufám, že následující expedici si užijeme stejně tak dobře.

Mgr. Tereza Wachtarczyková

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading