Erasme+, zasloužíš si VELKÉ PLUS, shodují se pedagogové gymnázia

Erasme+, zasloužíš si VELKÉ PLUS, shodují se pedagogové gymnázia

Bylo to trochu obtížnější, ale… Pedagogové gymnázia konečně zase letos vyjeli na své zahraniční kurzy. Po třech předchozích, o kterých jsme vás již informovali (Irsko, Itálie, Rakousko), se v červnu stihla vypravit do Vídně Lenka Procházková, vyučující němčiny.

Do Vídně odjela v září na týdenní pobyt také Sabina Kijanicová. Tato vyučující využila možnosti, které nabízí program Erasmus+, již podruhé v průběhu dvou let, stejně jako její kolegyně Alena Janošová, kterou zážitky z vídeňského pobytu nadchly natolik, že se rozhodla pro školení další: tentokráte v malebném německém Lindau.

Po dvouletém vyjednávání se zahraničními institucemi a nekonečných odkladech z důvodu pandemie se podařilo také odjet vyučující ruštiny, a to do lotyšské Rigy. „Říjnová Riga byla ještě přívětivá, počasí příjemné, účastníci školení pohodoví a nadšení, jazykové bariéry téměř žádné,“ prohlásila po návratu Radomíra Hrušková.

Erasme+, zasloužíš si VELKÉ PLUS, shodují se všichni. A díky omezenému počtu účastníků si školení frekventanti o to více užili.

Projekt Erasmus+ mělo gymnázium schváleno původně na dobu kratší, ale z důvodu celosvětových omezení cestování jsme nebyli schopni své závazky splnit. Zásluhou podpory Domu zahraničních služeb jsme mohli projekt prodloužit a čerpat finanční prostředky EU, které v tomto programu kryjí kurzovné, pobytové náklady i cestovné. Konkurence poskytovatelů zahraničních školení je zárukou jejich odborné  kvality, zahraniční destinace a účastníci z různých zemí pak nespornou přidanou hodnotou.

Přínosy programu Erasmus+ jsou podle nás nesporné a o naše další zapojení v projektu budeme usilovat i nadále.

PhDr. Charlotta Grenarová

 

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading