Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy

Dne 25. října 2017 se 25 žáků z 2. A a maturitních tříd účastnilo exkurze do Prahy. Na programu byla návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Muzea komunismu a na závěr beseda v Evropském domě.

V Poslanecké sněmovně jsme viděli reprezentativní prostory i kuloáry, ale žádného poslance. Kvůli nedávným volbám byli bývalí poslanci „na odchodu“ a nově zvolení svá místa ve zrekonstruované sněmovně ještě neměli.

V Muzeu komunismu jsme se dozvěděli zajímavé informace nejen o významných událostech a osobnostech z let 1948-1989, ale i o životních příbězích obyčejných lidí. Mohli jsme se „vrátit“ do minulosti a nahlédnout do tehdejších škol, obchodů i dílen.

Evropský dům byl pro nás asi nejaktuálnější záležitostí. Zajímavým tématem byl pobyt v zahraničí – naši školitelé nás seznámili s možnostmi studia i práce v zemích EU a pak nám sdělili své vlastní zkušenosti ze svých studijních cest. Diskutovali jsme také o zavedení eura v České republice nebo o tom, co nejvíce od Evropské unie očekáváme. Nakonec jsme si odnesli nejen důležité informace, ale také různé letáčky a brožury, díky nimž se dozvíme další podrobnosti o minulosti i současnosti EU.

Nezapomněli jsme ani na tradiční místa v Praze. Prošli jsme se po Karlově mostě, Václavském náměstí, navštívili jsme různé obchody a kavárny …

Celá exkurze byla skvělá a jsem ráda, že jsem měla možnost jet.

Jana Jarošová, 2. A

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading