Máme svého taekwondistu!  

Máme svého taekwondistu!  

Sportovní úspěchy nejsou dány jen vrozenými vlohami, ale také jsou ovlivněny naší snahou, pílí a odhodláním překonávat sami sebe. Své o tom ví i Tomáš Gola, student gymnázia, který se již několik let věnuje taekwondu. Na svém kontě má mnoho skvělých umístění v soutěžích po celém světě. Stejně úspěšný byl pro Tomáše a jeho tým závěr minulého měsíce, kdy se zúčastnil Mistrovství Evropy 2021 v Řecku.

Zážitky všech čtyř dnů (26.-29. 10.) skvěle vystihl prezident Českého svazu Taekwon-Do ITF Ing. Marek Lazor: „Celkově jsme tak na letošním mistrovství Evropy 2021 v taekwondu ITF získali rekordních 19 zlatých, 15 stříbrných a 20 bronzových medailí, což nás zařadilo na 4. místo… Výsledky celé výpravy jsou pro nás opravdu výborné, ukazují připravenost českého týmu.“

A zde je výčet největších Tomášových úspěchů:

Na mistrovství Evropy 2021 v taekwondu ITF v Řecku český juniorský tým, jehož byl Tomáš členem, vybojoval bronzovou medaili ve speciálních technikách.

Juniorský reprezentant Tomáš Gola vybojoval bronzovou medaili v individuálních technických sestavách mladších juniorů na 1. dan.

Tomáš získal opět bronzovou medaili, tentokrát v týmu mladších juniorů v technických sestavách.

Tomáš  vybojoval bronzovou medaili ve sportovním boji nad 70 kg. A této medaile si cení nejvíce!

Blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za reprezentaci gymnázia!

A co čeká Tomáše a další členy svazu v následujících letech? Tou největší událostí bude asi Mistrovství Evropy v taekwondu, které pořádá Česká republika v roce 2024.  

Mgr. Tereza Kozielová 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading