Naši úspěšní řešitelé fyzikální olympiády

Naši úspěšní řešitelé fyzikální olympiády

KRAJSKÉ KOLO FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDY

Ve středu 19. dubna 2017 proběhlo ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici v Moravské Ostravě krajské kolo 58. ročníku fyzikální olympiády v kategoriích B, C a D. Naše gymnázium v soutěži reprezentovali Jan Papesch a Tomáš Raunig z kvarty v kategorii C a Jiří Plaček a Štěpánka Czyzová z 1. A, kteří bojovali v kategorii D. Na vypracování řešení čtyř teoretických úloh, o jejichž náročnosti si sami můžete udělat obrázek zde, měli žáci 4 hodiny.
Nejlépe si vedl přírodovědnými soutěžemi již značně ostřílený Tomáš Raunig, který získal nádherné 3. místo, Honza Papesch se rovněž zařadil mezi pouze několik málo úspěšných řešitelů a umístil se na velmi pěkném 9. místě. Štěpánka Czyzová a Jirka Plaček se při své soutěžní premiéře na horních příčkách sice neumístili, nicméně doufáme, že se nenechají odradit a budou školu reprezentovat také v dalších letech, protože každá účast je cenná.
Všem soutěžícím tímto děkujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžních kláních, nejen fyzikálních.

Předávání diplomů a věcných cen pro úspěšné řešitele, kteří se umístili na prvních třech příčkách, proběhne na slavnostním vyhodnocení ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic.

Mgr. Lenka Hořenková Kucosová

Výsledková listina je zde.

Olympionici jsou zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading