Někteří z nás si prodloužili prázdniny návštěvou Skotska

Někteří z nás si prodloužili prázdniny návštěvou Skotska

Na začátku nového školního roku, v období od 3. 9 do 11. 9. 2019, se studenti II., III., IV., 2. A a 4. A vypravili na poznávací zájezd do Nizozemí, Skotska a Belgie, kde na ně čekal velmi nabitý program. Po šestnáctihodinové cestě jsme obdivovali krásy Amsterdamu, hlavního města Nizozemska. Bohužel celý den pršelo, ale i tak jsme se nechali uchvátit krásami tohoto impozantního místa. Odtamtud jsme absolvovali cestu trajektem, na kterou kvůli  rozbouřenému moři určitě jen tak nezapomeneme.

Po dramatické plavbě jsme se konečně ocitli v Newcastlu, odkud jsme putovali do Skotska. Tam na nás čekaly jednak skvostné památky – opatství Dryburgh Abbey a Melrose Abbey,  tak rodiny, které nás přivítaly s otevřenou náručí. Další den jsme strávili procházkou po Edinburghu, kde jsme si nenechali ujít prohlídku Edinburgh Castle a anglického divadla. Stejně tak i další dny jsme měli nabitý program. Navštívili jsme například univerzitní město St. Andrews, prošli se po pláži či zavítali do palírny skotské whisky Glenturret Distillery. Nechyběl ani výlet do skotských Highlands, jezera Loch Ness, Loch Lomond, údolí Glen Coe a turistického střediska Fort William. Sedmý den jsme se sbalenými kufry brzy ráno vyjeli do jezerní oblasti, Lake District, národního parku National Park a turistického střediska Keswick.

Pobyt ve Skotsku utekl jako voda. Po zpáteční jízdě trajektem jsme se ocitli v malebném historickém městě Bruggy v Belgii, kde jsme navštívili tamější katedrálu a prošli se historickým centrem. Svá zavazadla také mnozí obohatili čokoládovými pralinkami.
Po zhruba dvacetihodinové cestě jsme úspěšně dorazili zpátky do Hlučína.

Matěj Červenka (2.A), Leona Mučková (2.A), Kryštof Kastowský (2.A)

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading