Obrovský úspěch našich házenkářek

Obrovský úspěch našich házenkářek

Ve dnech 16. – 17.  4. 2019 se v Ivančicích uskutečnilo republikové finále sportovní ligy škol v házené dívek. Mezi sebou se utkali vítězové kvalifikačních utkání z Obchodní akademie Plzeň, SOŠ pro administrativu EU Praha, Gymnázium Čajkovského Olomouc, Gymnázium Jana Blahoslava Ivančice, Obchodní akademie a hotelová škola Havlíčkův Brod a družstvo naší školy – Gymnázia Josefa Kainara Hlučín, které reprezentovalo Moravskoslezský kraj. První turnajové klání proběhlo ve skupinách a družstva na 1. a 2. místě postoupila do semifinále. V semifinálovém utkání se naše děvčata potkala s vítězem skupiny B – družstvem Gymnázia Čajkovského Olomouc. S velkým brankovým rozdílem toto utkání vyhrála a postoupila do finále. Finálovým soupeřem byl vítěz druhého semifinále – domácí družstvo pořádající školy Gymnázia Jana Blahoslava Ivančice.

Naše družstvo hrálo ve složení: Eliška Desortová 4. A, Adéla Kovalová VI, Andrea Skibová VI, Štěpánka Czyzová 3. A, Barbora Dostálová 2. A, Bára Jedličková 2. A, Barbora Kubová III., Magdaléna Porwolová V, Karla Schwenznerová VI, Nela Starowiczová VI a Barbora Lazarová VI. Utkání bylo velmi vyrovnané, obě družstva se střídala ve vedení, ale nakonec přes velké nasazení a bojovný výkon naše házenkářky o 2 branky finále prohrály. V konečném výsledku skončily na krásném 2. místě v republice a za to jim patří veliké poděkování a veliká gratulace. Splnily slib, který si daly před 2 lety v Plzni, kde skončily na 5. místě, že příště skončí na bedně. A vyšlo to!

Eliška Desortová byla vyhlášena nejlepší střelkyní turnaje, Adéla Kovalová dostala ocenění jako hráčka turnaje a Andrea Skibová byla zařazena jako brankářka do all stars týmu. Takže ještě jedna velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci naší školy – Gymnázia Josefa Kainara, našeho města Hlučína i Moravskoslezského kraje.

RNDr. Marta Humplíková

Foto IMG 3513 Andrea Skibová, další – fotograf AŠSK

Fotogalerie je zde.

https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/hazena/nejlepsi-stredoskolske-hazenkarky-vyrustaji-v-ivancicich/5cb863ac8b0b334bdbd5d2ce?fbclid=IwAR3oGRrkjAT6x5H9s1t0lYNeOFPwvYjSPQt9ibsmYdSP_tYhV_Zk1LrfQp4

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading