Stříbrná expedice DofE

Stříbrná expedice DofE

Druhý týden  září jsme vyrazili na naši již čtvrtou DofE expedici, tentokrát do městečka Bludovice, které se nachází poblíž Nového Jičína. Poučeni z předchozích nezdarů – chybějící tyčky od stanů, zapomenutá mapa a malé boty – jsme byli připraveni snad na všechny nástrahy divočiny. Na stříbrné expedici jsme měli za úkol ujít 48 kilometrů a naučit se kopat si s “hakisákem”. Zpočátku nám to s ním moc nešlo a ke konci vlastně také ne.

Vlak do Suchdole nad Odrou s pouze čtyřicetiminutovým zpožděním nám trošičku rozhodil časový plán, takže jsme museli ztrátu dohnat rychlejším tempem. Naše rychlejší tempo nakonec zvýšilo zpoždění o dalších 10 minut. Po úmorném dni s těžkými krosnami na zádech a 17 kilometry v nohou jsme konečně spočinuli u ohně, kde si s námi učitelé opekli špekáčky.

Druhý den jsme šli sice bez krosen, ale 28 kilometrů je přece jen 28 kilometrů a navíc to nebyla žádná rovinka. Vybaveni svačinkami, litry vody a filtrační lahví jsme vyrazili vstříc Beskydám. Cesta proběhla skoro bez komplikací – ztratili jsme se pouze dvakrát. Po podlezení všech elektrických ohradníků, které nám „zelená značka“ přichystala, jsme se konečně dostali k našim stanům a uvařili si zaslouženou čínskou polévku.

Třetí den ráno jsme dojedli všechny zbylé zásoby a vyrazili vlakem domů. Už teď se těšíme na další a zároveň poslední úroveň DofE.

Lukáš Melecký, kvinta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading