Tradice se musí dodržovat

Tradice se musí dodržovat

Každý rok je na naší škole jiný, avšak některé věci se nemění. Příkladem takové ,,tradice” je i vítězství v krajských kolech Prezentiády. Celé tři roky v této soutěži v kategorii základních škol nevyhrál nikdo jiný než tým z našeho gymnázia! Tento rok nebyl výjimkou. Na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informatiky Kratochvílova v Ostravě se opět ukázalo, že naši studenti a studentky dokáží porazit i silnou konkurenci.
Na jubilejní desátý ročník této soutěže se připravovaly dva týmy, jeden v kategorii základních škol, druhý v kategorii škol středních. V obou týmech probíhaly dlouhé přípravy. Perfektní elektronická prezentace, sladěný oděv, skvělý verbální i neverbální projev, to vše byly nutnosti potřebné k postupu. A jak to tedy dopadlo?
1. dubna proběhlo kolo základních škol, kde naše gymnázium bylo reprezentováno týmem SLOWO tvořeným studenty sekundy, Lukášem Skácelem a Ondřejem Wažikem. Stejně tak, jak se můžete dočíst na oficiálních stránkách Prezentiády, i my musíme zmínit, že SLOWO bylo silnější než meč. Porota byla spokojena snad ve všech ohledech, což náš tým vyneslo na první příčku, naštěstí se nejednalo o aprílový žertík.
O den později, 2. dubna, se krajského kola Prezentiády zúčastnil tým Makers, který ve složení Petra Jančíková, Amálie Benešová a Gabriela Strauchová předvedl bezchybný výkon. I přes počáteční nervozitu si děvčata Prezentiádu moc užila, a jak se píše v novinkách a zprávách Prezentiády: „Makers vytvořily ten nejlepší dojem.“ Navzdory silné konkurenci zaslouženě vyhrála. Nesmíme opomenout ani Barboru Plačkovou, která byla týmu nápomocná nejen při vytváření prezentace samotné, ale i jako morální podpora.
Oběma týmům byla oporou a motivací paní PaedDr. Miketová. A co výhra pro oba týmy znamená? Postup do grandfinále konaného v Brně! Snad i zde budou naši reprezentanti podobně úspěšní a nadšení.
Více se dozvíte na:
https://prezentiada.cz/novinka/2264-slowo-bylo-v-ostrave-silnejsi-nez-mec
https://prezentiada.cz/novinka/2269-makers-vytvorili-v-ostrave-ten-nejlepsi-dojem

Amálie Benešová (III.), Lukáš Skácel a Ondřej Wažik (oba ze II.)

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading