Vzdělávací kurz pro učitele ve Vídni

Vzdělávací kurz pro učitele ve Vídni

Projekt Erasmus je mezi studenty velmi známý a oblíbený. Ne každý však ví, že tento projekt podporuje také další vzdělávání učitelů. A toho využila naše škola a vyslala několik svých pedagogů do světa. Já jsem v rámci tohoto projektu strávila velmi zajímavý týden na jazykové škole Actilingua ve Vídni. Odjížděla jsem s pocity nejistoty, co mě vlastně v hlavním městě Rakouska čeká a čím mě ještě po více jak třicetileté učitelské praxi mohou ve škole překvapit.

A překvapili. Překvapili lektoři – rodilí mluvčí, mladí lidé ve věku 25 – 39 let, kteří svým profesionálním a zároveň velmi milým přístupem, nadšením a optimismem nakazili nejen mě, ale také ostatní studenty, kteří přijeli do Vídně ze všech koutů světa. Maďar, Rus, Francouz, Srb, Číňanka, Ruska, Slovenka – všechny nás spojil jeden komunikační jazyk a to, světe div se, němčina.

Šest hodin výuky denně, domácí příprava, bez které to nejde, pokud si má člověk nové informace dobře osvojit, v rámci možností návštěva zajímavých míst, která patří k dominantám města, to vše bezezbytku vyplnilo těch 7 dnů, které jsem měla ve Vídni k dispozici. Nesmím také zapomenout zmínit gastronomické zážitky z ochutnávky tradičních rakouských jídel.

Zkrátka studijní pobyt ve Vídni byl pro mě nevšedním zážitkem, který mě velmi obohatil a věřím, že mým prostřednictvím také studenty, kterým se snažím své zkušenosti, znalosti, postřehy a své nadšení pro němčinu předávat.

Ing. Alena Janošová

        

       

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading