Bobřík informatiky

Bobřík informatiky

Mezinárodní soutěž Bobřík informatiky probíhá v České republice už 10 let. Snaží se ukázat, že to, co skrývá ve školních vzdělávacích programech pod názvem informatika nebo pod podobnými názvy, nemusí spočívat pouze ve vytváření textů, prezentací, multimédií, v elektronické komunikaci nebo ve výuce základů počítačové techniky, ale že může jít také o řešení logických problémů blízkých matematice. O tomto zaměření se hovoří hlavně v poslední době v souvislosti se změnami v průmyslu a ekonomice.

Na našem gymnáziu se této soutěže účastníme každoročně a vždy se do ní snažíme zapojit co nejvíce žáků školy. V letošním roce soutěžilo 266 žáků a 81 z nich ulovilo Bobříka informatiky (tedy se stali úspěšnými řešiteli). Nejlepším třem v nejstarší kategorii Senior se podařilo postoupit do krajského kola.

Nejlépe se umístil Vojtěch Kloda, jehož čtvrté místo v krajském kole znamená 27. pořadí v rámci celé České republiky. Úspěšnými řešiteli se stali také Tomáš Raunig a Jan Papesch. Blahopřejeme a děkujeme všem za reprezentaci školy!

Bc. Petr Martiník

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading