Geografické soutěže proběhly – online a úspěšně

Geografické soutěže proběhly – online a úspěšně

Přes nepříznivou situaci a informace o zrušení všech soutěží nakonec tradiční geografické soutěže v pozměněné podobě proběhly. A pro naši školu úspěšně.

V Zeměpisné olympiádě nás v okresním kole v kategorii C reprezentovali Matěj Dostál (II), který získal 4. místo, Magdaléna Vilčová (II) a Robin Havránek (I), v kategorii D David Maier (3. A), který se umístil na 7. místě, Michael Weczerek (2. A) a Daniel Piskalla (IV), který okresní kolo vyhrál a postoupil do krajského kola, kde obsadil 5. místo.

V dlouhodobé soutěži Eurorebus se od října do března sbíraly body do soutěže tříd a určitě si za výdrž zaslouží zveřejnění alespoň ti, kteří jich nasbírali nejvíce. Jsou to vítězný Hynek Baturný a další ze třídy 3. A – Adéla Návratová, Lucie Zajíčková, Markéta Návratová, Klára Hertelová, Tereza Kovalská, David Maier a dále Natálie Špánková (I), Kateřina Pšeničková (I), Tereza Pšeničková (III), Kateřina Liberdová (1. A) a Daniel Piskalla (IV). Spolu s dalšími přispěli k postupu čtyř tříd do celostátního finále, ve kterém každou třídu reprezentoval tříčlenný tým. V kategorii ZŠ 02 zabodovala prima ve složení Kateřina Pšeničková, Tereza Papeschová, Lucie Sousedíková a v kategorii SŠ kvarta ve složení Daniel Piskalla, Pavel Konečný, Ondřej Wažik, 3. A ve složení  Hynek Baturný, David Maier, Denis Šimíček a tercie ve složení Tereza Pšeničková, Ondřej Kučera, Radim Vlček. Ani tam se v konkurenci necelých 100 nejlepších tříd neztratili. V celkovém součtu zařadili naši školu mezi 16. nejlepších v celé České republice. A to je určitě úspěch.

K úspěchům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Bc. Petr Martiník

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading