Itálie 2023

Itálie 2023

Jako každý rok vyrazily třídy kvinta a třetí A na sportovní kurz do Itálie. Z Hlučína jsme vyjeli 19. června odpoledne. Dvanáctihodinová cesta byla místy naprostým zabijákem páteře, za odměnu jsme však okolo páté hodiny ranní dorazili do Benátek.

Naše zastávka v Benátkách začala krátkou prohlídkou a jízdou místním vodním autobusem tzv. Vaporettem. Jelikož jsme do Benátek dorazili takto brzy, nepotkali jsme moc turistů, což nám vůbec nevadilo. Po celodenní prohlídce a procházkách po městě jsme opět nasedli do autobusu a vydali se na cestu do kempu.

V kempu jsme byli ubytovaní v mobilních domcích, a přestože nám občas scházel osobní prostor, ubytování nebylo vůbec špatné. Stravovali jsme se v místní restauraci, kde jsme měli na výběr vždy z několika typických italských pokrmů, aneb těstoviny, pizza a mořské plody na milion způsobů. 

Následující dny jsme aktivně sportovali. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, které byly dále rozděleny na menší týmy po třech lidech. Mezi hlavní sportovní aktivity patřil beach volejbal a plavání. Od hraní volejbalu nás neodradilo ani horko v odpoledních hodinách. Naštěstí byly kurty na pláži, takže jsme se chodili zchladit do moře. Díky druhé sportovní aktivitě jsme zdokonalili své plavecké techniky a také jsme se skvěle pobavili při vodním aerobiku.

Celý kurz také ozvláštnil výlet do nedalekého San Marina. Během tohoto výletu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o založení této nejstarší republiky světa. Nejvíc nás ale uchvátily nádherné výhledy na okolí. Nemůžeme také nezmínit plavbu párty lodí. Kromě těžebních plošin někteří z nás také měli to štěstí a zahlédli delfíny. Nejvíc nás ale bavila taneční párty na cestě zpátky:). Večer jsme také podnikali procházky do nedalekých historických městeček Cesenatica a Zadiny.

Celý výlet do Itálie jsme si všichni moc užili! Příští ročníky se mají na co těšit! 

Šarlota Langnerová, kvinta

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading