Jaké bylo letošní punčobraní? 

Jaké bylo letošní punčobraní? 

Přestože sobotní odpoledne a podvečer doprovázela štiplavá zima a kousavý mráz, příznivci dobrého pití, jídla a hudby si přišli na své, jelikož se 19.11.2022 v zázemí gymnázia konal již 2. ročník Předvánočního punčobraní. A jak se letos vyvedlo? 

Celá akce započala ve tři hodiny na dvorku školy prvním hudebním vystoupením. Návštěvníci měli po celou dobu punčobraní nejednu možnost, jak si gastronomicky zpestřit den. Ve stáncích se nabízely koláče, buchty, bábovky a jiné pochutiny, nechyběla ani káva či pivo, nicméně hlavní prioritou bylo několik druhů punče a svařáku, které v chladném počasí přišly obzvláště vhod. Při poslechu hudebních vystoupení tedy posluchači rozhodně nestrádali. Nudit se rozhodně nemuseli ani menší návštěvníci, kteří tolik neholdují teplým nápojům nebo hudbě. V prostorách tělocvičny pro ně byly připraveny sportovní aktivity, a dokonce i skákací hrad.  

V průběhu celé akce se vystřídalo hned několik hudebnách skupin spjatých s naším gymnáziem, mezi nimi například big beatový Kakaczech nebo rockově lidový sbor Šohaj. Nechybělo ani jedno milé taneční vystoupení. 

Celá událost se stejně jako minulý rok nesla v dobročinném duchu. Výtěžek z prodeje a dobrovolného vstupného totiž opět poputuje na Nadační fond Pavla Novotného, takže každý návštěvník svou přítomností přispěl na dobrou věc. 

Předvánoční punčobraní se tak opět stalo příjemně stráveným dnem. Doufejme, že tomu tak bude i příští rok. 

Ondřej Wažik, sexta

Za poskytnutí finančních i materiálních darů děkujeme: 

Kavárna Carpe Diem, Hlučín 

Jídelna při ZŠ Hornická, Hlučín 

AdVisio marketing s.r.o.  

Spolek rodičů při GJK 

Hospůdka Bahnhof-Maxis, Hlučín 

JUDr. Vladimír Zonek 

SAPELI, Opava

Foto

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading