Kristýna Machalová, studentka současné kvarty, je jednou ze tří dívek České republiky, které odlétají na desetidenní studijní pobyt do USA

Kristýna Machalová, studentka současné kvarty, je jednou ze tří dívek České republiky, které odlétají na desetidenní studijní pobyt do USA

Organizace Empower Peace prostřednictvím světové sítě studentů a škol poskytuje příležitosti a nástroje pro rozvoj znalostí a kompetencí mladé generace v oblasti kultury, posílení vzájemného respektu a chápání, podporu míru a vnímání současného dění. Jedním z programů Empower Peace je vzdělávací program Women2Women určený dívkám ve věku 15 – 19 let. V průběhu deseti dnů mohou vybrané dívky poznat, jak se lze stát angažovanými členkami společnosti. Setkání s inspirativními vzory může dívkám pomoci posílit jejich vůdčí schopnosti a navázat mezinárodní kontakty.

Tento letní program obsahuje team-building, semináře a workshopy s prominentními osobnostmi z USA z oblasti vedení vládních a neziskových organizací, médií, ekonomiky, vědy a technologie. 

Kristýna stráví 10 dní v Bostonu, MA. Na základě esejí a pohovoru byla vybrána v rámci stipendijního programu, proto jí bude celý pobyt plně hrazen. Než ještě odletí (v červenci), dali jsme jí pár otázek:

Co bylo těžkého na přípravě?

Řekla bych, že výběrové řízení bylo poměrně těžké vzhledem k množství věcí, které bylo potřeba udělat, a taky vzhledem minimu času. Psaní esejí v angličtině, aby dávaly smysl a zaujaly porotu, bylo pro mě asi nejtěžší, protože jsem věděla, že musím odvést nejlepší práci.

Čeho se bojíš?

Samozřejmě že se trochu bojím cesty, ale největší strach mám z toho, že budu plně závislá jenom na angličtině a ve společnosti s úplně cizími lidmi, bez pomoci mých blízkých.

Na co se těšíš?

Nejvíce se těším na seznámení se s novou kulturou a novými lidmi. Doufám, že poznám dívky z celého světa a budu moci navázat nové kontakty, opravdu se moc těším na celý program. Zároveň si myslím, že to pro mě bude i zcela nová zkušenost být v úplně cizí zemi prakticky jenom s lidmi, které neznám.

Kristýno, přejeme pohodový let, krásný pobyt a hodně dobrých poznatků.

Mgr. Růžena Dvořáčková, Mgr. Tereza Škrobánková, Kristýna Machalová

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading