Lyžařský kurz se opravdu vydařil

Lyžařský kurz se opravdu vydařil

Dne 30. 1. 2023 jsme se vydali my, žáci tercie a 1. A na dlouhou cestu na jih Rakouska až ke hranicím s Itálií, kde probíhal náš úžasný lyžák. Na místo jsme dorazili pozdě večer po desetihodinové cestě autobusem. Síly nám ale byly navráceny výbornou tříchodovou večeří, na které si musel pochutnat úplně každý. Ráno jsme vstávali na opětovně úžasnou snídani a okolo 8:00 jsme opouštěli naše ubytování a vyrazili do jednoho z největších lyžařských středisek v Rakousku jménem „Nassfeld“, které leží v krásných rakouských Korutanech.

Na svahu jsme se rozdělili do skupin podle našich lyžařských zkušeností a zábava mohla začít. Během týdne jsme “prolyžovali” celé středisko křížem krážem a vyjeli si i na jeden z jeho nejvyšších vrcholů – Troghöhe, který leží ve 2 020 metrech nad mořem, odkud se nám naskytl nádherný výhled na Itálii. Vyzkoušeli jsme si také zdejší nejdelší sjezdovku, jejíž délka je téměř 8000 metrů.

Zpátky jsme se vždy vraceli po 16 hodině, takže jsme ani jeden den nelenili a lyžovali jsme, dokud to jen šlo. Celý tenhle týden jsme si náramně užili a naše třídy se více poznaly. Ani večer jsme se nenudili – po večeři jsme měli připravený večerní program, který byl vždy velmi zábavný a kreativní.

Nakonec jsme se vrátili v sobotních ranních hodinách v pořádku domů. Za obě třídy bych chtěl poděkovat všem pedagogům, kteří se o nás vzorně starali. Myslím si, že se nenajde nikdo, kdo by si lyžák neužil. Mladší ročníky se mají opravdu na co těšit.

Jiří Tomáš, tercie

Foto zde

Odkaz na video je zde: https://drive.google.com/file/d/1oc65q3Pok2aYD-0xRqbX9Ul13Fvf4KaQ/view

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading