Marek je „Best in Deutsch“

Marek je „Best in Deutsch“

V pátek 9. 2. 2018 jsme měli tu čest podpořit našeho spolužáka Marka Kláska při přebírání cen v jazykovědné soutěži „Best in Deutsch“. Marek se v této soutěži umístil na šestém místě v České republice a na dvanáctém místě mezi více než 3 000 studenty z celé Evropy. A svou cenu převzal z rukou jednoho z organizátorů soutěže Lukáše Kerharta. Mezi různými odměnami byla také kniha Cestování – nejlepší životní investice, jejímž autorem je sám Lukáš Kerhart, který nás, méně zasvěcené, seznámil s historií i průběhem celé soutěže „Best in Deutsch“.

Slavnostní události se zúčastnil také starosta města Hlučína Mgr. Pavel Paschek, který Markovi pogratuloval a předal mu s taškou plnou upomínkových předmětů také povzbuzení k dalšímu studiu jazyků.

Pokud bychom měli vybrat nejvýznamnější informaci o této soutěži, tak by to byl jednoznačně fakt, že naše gymnázium zaujalo mezi 220 zúčastněnými pozici 60. nejlepší školy v Evropě. Tímto jsme dokázali, že jako škola máme velký potenciál a jako studenti nejsme úplně marní.

Po předání certifikátu měli žáci sexty a 4. A možnost vyslechnout si přednášku Lukáše Kerharta o studiu v zahraničí, které zprostředkovává agentura Czech Us. Konkrétně hovořil o vysokých školách v Holandsku, Velké Británii, USA a Německu a všechny nás zaujal svým poutavým výkladem a úžasnými fotkami z cest.

Na závěr bychom chtěli Markovi srdečně pogratulovat, neboť jeho nadání, které v sobě několik let skrýval, nám připomnělo, že Hlučín je na okraji pouze svým zeměpisným umístěním a šikovní studenti nejsou jen v Praze.

Terezie Kuchařová a Vojtěch Prchala (studenti 4. A)

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading