Opava očima Petra Bezruče

Opava očima Petra Bezruče

Pátek 11. 6. 2021 se pro třídu 3. A nesl v duchu literatury, neboť jsme se vydali vstříc opavským ulicím, abychom zde objevovali krásu života a díla významného regionálního umělce Petra Bezruče.

První naší zastávkou se stal Památník Petra Bezruče, který sídlí v malé a útulné budově v centru Opavy. Nutno dodat, že právě v Opavě se tento básník v roce 1867 narodil. Po vyslechnutí přednášky jsme si získané informace ověřili prostřednictvím menšího kvízu. Petr Bezruč byl nejen “bardem slezského lidu”, ale také vášnivým horalem a turistou, obdivoval Beskydy, zejména  Lysou horu, což se také projevilo v tématech jeho tvorby.

Po krátké občerstvovací pauze jsme se vydali na literární procházku, jejímž cílem  bylo navštívit místa právě s Bezručem spojená. Zavítali jsme nejen na náměstí Petra Bezruče, ale i ke kostelu sv. Ducha či zhlédli sochu významného básníka. Naší poslední zastávkou byl městský hřbitov, kde tento světoznámý básník již šedesát tři let odpočívá.  A právě u hrobu Petra Bezruče jsme si v tichosti přečetli více než 10 cizojazyčných překladů básně Maryčka Magdonová, kterými jsme i celou páteční akci ukončili.

Hynek Baturný, 3. A

Mgr. Tereza Wachtarczyková

fotografie zde

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading