Projektové dny pro základní školy

Projektové dny pro základní školy

Možná si vzpomínáte, že loni v říjnu se na našem gymnáziu konal projektový den věnovaný stému výročí založení Československa. Studenti se tak na jeden den přenesli do roku 1918 a vyzkoušeli si několik aktivit spojených s tímto významným obdobím českých dějin.

https://ghlucin.cz/gymnazium-se-presunulo-v-case-a-ve-ctvrtek-se-probudilo-do-obdobi-1-republiky/ ; https://www.youtube.com/watch?v=OM6TxY9bbqc)

A protože se našim studentům tento den velmi líbil, rozhodli jsme se podobný program připravit i pro okolní základní školy. V závěru roku 2018 na půdu gymnázia zavítali žáci Základní školy Ludgeřovice a Základní školy Hornická. Pedagogové gymnázia pro návštěvníky vytvořili bohatý program – nechyběly lekce prajzštiny, ani swingu. Mimoto si mohli žáci ověřit své znalosti o období první republiky formou známé televizní soutěže Riskuj, či se dozvědět něco nového o branné výchově, která byla nezbytnou součástí povinné školní docházky za existence první republiky.
Žáci Základní školy Hlučín-Rovniny nás navštívili až v nynějším roce – lednu 2019 , a proto jsme pro ně aktivity projektového dne tematicky upravili a přesunuli se spolu s nimi o několik desetiletí dál, a to konkrétně do roku 1989 s tématem 30 let svobody a demokracie.
 
A jak se všechny projektové dny zdařily? Žáci základních škol je komentují takto:
Projektový den byl dobrý nápad, bylo to poučené, ale i zábavné. Ti, kteří chtějí jít na gymnázium, se seznámili s prostředím i vyučujícími.
Děkujeme za krásné dopoledne a přejeme další úspěšné projekty. 
Bylo to tady zajímavé :). Jako první jsem byla na prajzštině, která byla velmi povedená a bavila mě. I další aktivity byly super. 
Na vaší škole se mi velice líbí přístup k žákům. Taky se mi líbí přípravné kurzy pro přijímací zkoušky.
Zajímavá akce, hezky připravená a se spoustou zábavných aktivit. Byla jsem překvapená. 
Líbilo se mi to, možná tady přijdu nejvíce se mi líbily aktivity zaměřené na dějiny psychologie. Nejlepší učitelé. 
Příjemní učitelé. Líbilo se mi vystoupení děvčat ze školní kapely.
 Velmi děkujeme za krásně a výborně připravený program.
Mgr. Tereza Wachtarczyková

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading