Recitační soutěž

Recitační soutěž

„Kocourek“  a „Balada psí“ od Josefa Kainara jsou názvy básní, které zazněly a také zvítězily na recitační soutěži hlučínského gymnázia ve středu 8. listopadu. První z nich zarecitovala žákyně Základní školy dr. Miroslava Tyrše Veronika Tomisová. S druhou uvedenou básní vystoupila studentka Gymnázia Josefa Kainara Kateřina Krupová.

Soutěže se zúčastnila desítka škol. Vybrat první tři místa z každé z kategorie bylo opravdu nelehkým úkolem. Do poroty mimo pedagogy gymnázia usedla paní Mgr. Jana Sabolová, bývalá pedagožka gymnázia, Mgr. Eva Tvrdá, spisovatelka spojená s Hlučínskem, a pan Michal Čapka, herec Komorní scény Arény.

Celá atmosféra připomněla 100. výročí narození Josefa Kainara a 150. výročí narození Petra Bezruče, který je stejně jako Josef Kainar neopomenutelným symbolem hlučínského regionu. Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že se recitační soutěž stane tradicí a za rok se opět sejdeme v tak hojném počtu. Na závěr si dovolujeme připomenout, že vítězné básně zazní ještě jednou při slavnostním otevření nové knihovny gymnázia, a to v pátek 24. listopadu od 9 hodin.

Mgr. Tereza Wachtarczyková

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading