Recitujeme autory 1. republiky

Recitujeme autory 1. republiky

Druhý ročník recitační soutěže našeho gymnázia se konal v pátek 26. října a spolu s projektovým dnem se stal příležitostí k oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky. Proto se letošní klání mladých recitátorů neslo v duchu literatury meziválečného Československa – přednášející si mohli vybrat například z tvorby Jaroslava Seiferta, Františka Hrubína i dvojce Voskovec-Werich.

Vybrat musela také porota, kterou tvořily dvě spisovatelky – paní Jana Schlossarková a paní Eva Tvrdá – a dvě bývalé kantorky českého jazyka – paní Růžena Rostková a paní Anna Veselá, a to vítěze dvou kategorií.

V první kategorii, v níž soupeřili žáci 6. a 7. třídy, získala třetí místo Veronika Tomisová (ZŠ Miroslava Tyrše, Hlučín) s básní „Maminčina kytice“ Jaroslava Seiferta, druhé místo obsadila Hedvika Zajíčková (ZŠ Šilheřovice) s pohádkou Františka Hrubína „Červená karkulka“ a vítězem se stal Dominik Hluchník (ZŠ Sudice), který recitoval „Housle“ Jaroslava Seiferta.

Druhá kategorie měla dokonce čtyři odměněné – na třetím místě skončili Filip Chojka a Anděla Zátopková (ZŠ Hornická), kteří přednesli básně Petra Bezruče, druhá byla loňská účastnice a letošní primánka Šarlota Langnerová (recitovala úryvek ze Seifertovy básně „Píseň o Viktorce“) a první místo si vybojovala Amálie Benešová z tercie s básní Jiřího Wolkera „Balada o očích topičových“.

Děkujeme všem přednášejícím, naší milé porotě, školní kapele, která zajistila hudební program, kouzelníku Tomáši Dudovi, který přítomné očaroval svým uměním, a Františku Solařovi, jenž celé dopoledne moderoval – a těšíme se na příští ročník, který opět zpestří podzim školního roku.

Markéta Haburová

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading