Sevilla a studenti gymnázia

Sevilla a studenti gymnázia

Sevilla, slunečné město na jihu Španělska, se nedávno stala dějištěm úžasného dobrodružství pro studenty i učitele našeho gymnázia. Díky programu Erasmus+ a zejména díky ochotě střední školy SAFA (Escuelas Profesionales de la Sagrada Familia Nuestra Señora de los Reyes) přijmout dvacítku českých studentů jsme měli příležitost strávit týden v této ohromující destinaci. Seznámili jsme se s tamní výukou a poznali místní tradice a zvyklosti. A kromě toho, že jsme byli nuceni mluvit anglicky, jsme se mohli naučit několik základních frází ve španělštině.

Cesta za poznáním začala hned po příletu do Sevilly. Španělští vrstevníci a jejich učitelé nás vřele přivítali. Během několika dní jsme se seznámili se školním systémem, poznali vyučovací metody, některé projekty, za zmínku stojí zejména projekt ekologický. Bylo skvělé pozorovat odlišnosti ve výuce. A protože se nejlépe debatuje při jídle, vyrazili jsme spolu i na vyhlášené churros do typické španělské kavárny.

Kromě nezbytné návštěvy historických památek, například královského paláce Alcázar, katedrály Panny Marie a ikonického Metropole Parasolu, jsme měli možnost vidět představení flamenca jak pro turisty, tak pro místní. Nepřekonatelným zážitkem zůstávají jistě býčí zápasy, výuka flamenca, návštěva stadionu s možností posedět si na střídačce, kde relaxovali nejsplavnější fotbalisté.

Sobota byla odpočinková, spolu se studenty ze Slovinska jsme ji strávili v Cadízu, malebném  pobřežním městě jsme si vychutnali slunce, moře a výbornou španělskou kuchyni.

Pobyt v Seville ukázal, jak je dobré prohlubovat si vzdělání a získávat zkušenosti nejen ve školních lavicích. Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do programu Erasmus+ a prožít týden plný dobrodružství, napětí, poznávání a vzájemného sdílení. Někteří z nás získali nové španělské přátele a motivaci začít se učit španělsky.

V samotném závěru je nutné zdůraznit, že zahraniční mobilita, tj. studijní program, cestovné, luxusní ubytování, plná penze a nabídka pití, ovoce, zeleniny a dobrůtek 24/7  byla plně financována EU.

Děkujeme a těšíme se na další dobrodružství, která nás čekají v rámci školní spolupráce a mezinárodních projektů.

Mgr. Růžena Dvořáčková

Fotogalerie zde

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading