Soutěžní krasojízda

Soutěžní krasojízda

Zdálo by se, že bude velmi těžké dostát nadměrným očekáváním excelentního výkonu za každých okolností. Ne tak pro Adama Piskallu ze sexty, kterému se tento kousek pravidelně daří. Adam jednoduše kam přijde, tam vyhraje (ne nadarmo byl také oceněn mezi nejúspěšnějšími žáky Moravskoslezského kraje za školní rok 2018/2019 – viz

https://www.msk.cz/cz/skolstvi/24-stredoskolaku-a-6-tymu-ziskalo-oceneni-za-sve-mimoradne-vysledky-137735/).

Už jsme si na to tak nějak zvykli, takže nikoho z nás ani nepřekvapilo, že ve školním kole Logické olympiády, soutěže mladých talentů, již už 12. rokem pořádá Mensa České republiky, byl Adam tradičně první. Že se tím probojoval do krajského kola, kde byl pro změnu první. Že se tím kvalifikoval do nové soutěže Talent gymnázií pořádané Moravskoslezským krajem, v níž v opravdu tvrdé konkurenci skončil pro tentokrát první.

Je pravda, že v celostátním kole Logické olympiády, v němž se 25. listopadu v Míčovně Pražského hradu utkali krajští finalisté, si přidal jedničku navíc a skončil „až“ na 11. místě. Ale vzhledem k tomu, že v této soutěži bylo ve třech kagetoriích registrováno více než 70 000 žáků z více než 3000 škol, to bereme tak, že byl skoro první.

A myslím, že můžu mluvit jak za kolegy, tak za spolužáky, že jsme všichni skutečně hrdí, že Adama máme. Děkujeme!

Mgr. Lenka Hořenková Kucosová, vyučující matematiky a fyziky

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading