Studenti gymnázia se zapojili do Národní potravinové sbírky

Studenti gymnázia se zapojili do Národní potravinové sbírky

Hlučín zažil veleúspěšnou Národní potravinovou sbírku.

Obrovský kus solidarity projevili lidé v Hlučíně v sobotu 11. listopadu. V rámci Národní potravinové sbírky věnovali neuvěřitelných více 761 kg potravin a drogistického zboží. Koordinaci sbírky, která probíhala celý den v prodejně Billa, měla na starost Charita Hlučín.
„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří darovali něco ze svého nákupu a podpořili tak lidi v nouzi. Přišlo i několik dárců, kteří věnovali úplně plný nákupní vozík. To bylo naprosto úžasné,“ řekl ředitel Charity Hlučín Pavel Sobol.
Ačkoliv je Národní potravinová sbírka celostátním projektem, potraviny vybrané v Hlučíně zůstanou v našem regionu. Charita Hlučín je použije pro lidi bez domova, kteří navštěvují sprchu v areálu Technických služeb. Desítky plných krabic pak zamířily do azylových domů v nejbližším okolí.
Sbírka by se neobešla bez pomoci dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu rozdávali letáky při vstupu do prodejny a následně evidovali a balili potraviny. „Celkem nás bylo v akci 28. Za Charitu Hlučín se dobrovolnicky zapojilo 7 zaměstnanců a přihlásilo se dalších 21 dobrovolníků. Z toho 14 dobrovolníků přišlo z Gymnázia Josefa Kainara. Moc si vážím účasti paní místostarostky Blanky Kotrlové i dalších, kteří obětovali svůj volný čas pomoci druhým. Prožili jsme společně den naplněný službě těm, kteří v životě neměli tolik štěstí,“ dodal Pavel Sobol.
Celkově se v rámci Národní potravinové sbírky vybralo v celé ČR 354 tun potravin a 33 tun drogistického zboží. Zapojilo se 750 prodejen a přes 4 tis. dobrovolníků. Záštitu nad letošní sbírkou převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Pavel Sobol, ředitel Charity Hlučín

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading