Studenti v Senátu České republiky a České národní bance

Studenti v Senátu České republiky a České národní bance

V lednu se toho na Gymnáziu Josefa Kainara v Hlučíně děje opravdu hodně. Jednou z akcí tohoto měsíce byla exkurze kvinty a 3. A do hlavního města České republiky – Prahy.

V pátek 11. ledna 2019 jsme v rámci semináře ze společenských věd zavítali nejen do Senátu České republiky, ale i do České národní banky, která sídlí nedaleko horní komory Parlamentu. V Senátu nás uvítala milá paní, která nás provedla budovou, ukázala nám místa, kde probíhají pro osud nás občanů důležité schůze, a také se s námi podělila o několik zajímavostí týkajících se historie budovy a samotného Albrechta z Valdštejna, který je jejím zakladatelem.

Po obědě jsme si to namířili do České národní banky, kde jsme zhlédli dokument o vzniku a účelu centrálních bank, součástí byly i informace o zrodu naší centrální banky. Exkurzi jsme ukončili v trezoru, ve kterém jsme si mohli mimo jiné ověřit pravost našich bankovek a dokladů nebo se seznámit s podobou bankovek, které byly užívány dříve.

Návštěva obou institucí nás obohatila o mnoho cenných informací a páteční výlet jsem si, i přes téměř stominutové zpoždění vlaku, všichni užili.

Kateřina Janišová, V.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading