Úspěchy v logické olympiádě

Úspěchy v logické olympiádě

Stejně jako v předchozích letech se i letos konala Logická olympiáda, soutěž pořádaná Mensou České republiky. Jedná se o soutěž, ve které nerozhodují naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. V letošním roce se do soutěže registrovalo 61 284 soutěžících z 3014 škol z celé České republiky.

Ze základního kola, které probíhá online, se z naší školy do krajského kola probojovali žáci Adam Piskalla z třídy kvinty a Vojtěch Kloda z třídy sexty. V krajském kole konaném 2. listopadu se dále Adam Piskalla kvalifikoval dokonce do kola ústředního, jež proběhlo 26. listopadu v Míčovně Pražského hradu a v němž se v kategorii C, tj. kategorii pro žáky středních škol, umístil na krásném 21. místě.

Adamovi tímto k úspěchu v tak těžké konkurenci srdečně gratulujeme, všem ostatním žákům, kteří se soutěže též zúčastnili, děkujeme, a těšíme se, jak dopadne příští ročník.

Fotoreportáže z krajského i ústředního kola si můžete prohlédnout na stránkách menzy: http://www.mensa.cz/volny-cas/fotogalerie/

Mgr. Lenka Hořenková Kucosová

Výsledková listina zde:

LO-2018.Finale.C.vysledky

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading