Manon Lescaut v Národním divadle

Manon Lescaut v Národním divadle

V úterý 6. 11. 2018 se naše třída vypravila do Prahy ne jednodenní exkurzi. Čekala nás prohlídka po rekonstrukci nově otevřeného Národního muzea a večer na scéně Národního divadla představení Manon Lescaut.

Už při příjezdu na Hlavní nádraží v Praze jsme tušili, že den bude plný slunce a krásných zážitků. Výzdoba Národního muzea a jeho expozice nás uchvátily, užili jsme si také individuální prohlídku pražských památek. Večer náš výlet do Prahy vyvrcholil. Již při vstupu do Národního divadla se nám zatajil dech a my jsme se kochali uměleckou výzdobou foyer a hlediště.

S úderem sedmé hodiny světla zhasla a před našimi zraky ožil příběh hříšné světice Manon Lescaut (Jana Pidrmanová). Představení nás strhlo krásnými verši Vítězslava Nezvala i hereckými výkony představitelů v hlavních rolích. Již cestou na noční vlak jsme si plni nadšení začali sdělovat své dojmy. Většinu naší třídy hra velmi oslovila a některé dokonce rozzuřilo chování zamilovaného des Grieux (Patrik Děrgel). Představení všem doporučujeme a už se moc těšíme na další nezapomenutelný den.

Karolína Musialová, 3. A

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading