A máme prima obědy!

A máme prima obědy!

Výraz „eTwinning“ potkávají učitelé i žáci, pravděpodobně méně často pak široká veřejnost.  ETwinning, aneb dvojčata, v našem případě vlastně šesterčata, na síti? Jedná se o program, který spojuje různé školy zejména v Europské unii. E-komunikace je rychlá, s širokým dosahem, jejím prostřednictvím lze mnohého dosáhnout, ale také pokazit.

Studenti sekundy našli ve výuce cizích jazyků téma, které jim připadalo atraktivní – jídlo. Je pravdou, že děti tohoto věku jí rády a hodně. A jak se ukázalo, jídlo zaujalo i mimo Hlučín, respektive mimo Českou republiku. A tak na síti už dva měsíce běhají fotografie ze školních jídelen v Turecku, Polsku, Řecku, a samozřejmě od nás. Nejen prezentace, ale také komentáře, dotazy, recepty, odkazy na další zdroje a další zajímavosti. Žáci šesti škol ze čtyř zemí mohou nahlédnout do cizích jídelen a možná i s větší chutí zasednou ke svému stolu a svým spolužákům. A také pravděpodobně nebudou překvapeni, až jim v zahraničí předloží pokrm, který už znají z projektu a který konečně budou moci i ochutnat.

Možná jste získali pocit, že jde jen o jídlo. To určitě ne, příprava a realizace projektu vyžaduje spoustu dalších činností.  A ty všechny si děti mohly vyzkoušet. Zmiňme tvorbu časového plánu, práci s textem, úpravu a vkládání textu a fotografií, tvorbu loga projektu, definici způsobu komunikace, kontrolu plnění úkolů vlastních i úkolů partnerů, i plánování dalšího projektu. Děti zatím vše zvládají na úrovni dané věkem a zkušenostmi, možná se pro některé stane projektová práce součástí kariéry.

Co si žáci všech škol hodně užívají, jsou aktivity, které působí jako relax, trochu i návrat do raného dětství. Například tvorba avatarů vzbudila spoustu diskusí, zábavy a pohody. Některé můžete shlédnout na fotografii pod textem. A prezentaci našich studentů najdete na odkazu:

https://jamboard.google.com/d/1uOvqLAsSRgSHj7Rj11P7_yD8zdezFP2OGKGfcMyGxOo/viewer?f=0

Mgr. Tereza Škrobánková

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading