Krajský přebor škol v šachu

Dne 18. 1. 2024 se pětičlenný tým šachistů z naší školy účastnil krajského kola šachového turnaje škol v Orlové-Lutyni. Tým tvořili studenti Oliver Kusyn z primy, Ondřej Bitta z tercie, Ondřej Buček a Kryštof Basista z kvarty a Lukáš Dubělčík z kvinty.

Náš tým se tedy vydal čelit nejlepším školám z celého kraje. Po celou dobu turnaje panovala soustředěná a kompetitivní nálada. List soupeřů byl sestaven již dopředu a z důvodu velkého počtu soutěžících týmů se celkově hrálo devět místo obvyklých sedm zápasů. Figurky padaly, hodiny tikaly, hráči mysleli a šachový turnaj pokračoval, přičemž naši hráči vynakládali během hry veškeré své úsilí, aby dali svým soupeřům pořádně zabrat. Po dlouhém a energicky náročném dopoledni se turnaj uchýlil ke konci a byly vyhlášeny výsledky.

Přes tvrdý souboj se našemu týmu nepodařilo umístit, ovšem rozhodně jsme našim soupeřům byli silnými protivníky.