Geografické úspěchy

Geografické úspěchy

Závěr školního roku přinesl úspěch v geografické soutěži Eurorebus. Tým ze sekundy ve složeni Daniel Piskalla, Ondřej Wažik a Pavel Konečný se probojoval do celostátního finále, kde v konkurenci 40 týmů obsadil ve své kategorii 12. místo. Celostátnímu kolu předcházelo 4. místo v krajském kole, kterého se zúčastnil také tým z 3. A ve složení Jana Jarošová, Simona Klanicová a Jiří Plaček. Žáci po dobu celého prvního pololetí získávali body za jednotlivé úkoly. V celkovém součtu se v soutěži škol naše gymnázium umístilo na 46. místě. Nejvíce do celkového součtu přispěli: Simona Slischková, Kristýna Škorňová a Tomáš Wanderburg z kvinty, Jiří Plaček, Sabina Balarinová, Eva Lazarová, Karolina Musialová a Jana Jarošová z 3. A, Daniel Piskalla ze sekundy a Viktorie Mokrá z primy.

Připomeňme též úspěchy v Zeměpisné olympiádě, kde vítězové školního kola reprezentovali školu v okresním kole. Daniel Piskalla ze sekundy obsadil 7. místo v klategorii C, na stejné umístění dosáhl také David Maier z 1. A v kategorii D. V této kategorii zvítězil Adam Piskalla z kvinty a v krajském kole obsadil 8. místo.

Děkujeme všem jmenovaným za aktivitu a zájem o geografii a blahopřejeme k úspěchům, které jsou pro ostatní výzvou k tomu, aby je překonali a posunuli školu ve výsledcích.

Bc. Petr Martiník

 https://www.eurorebus.cz/24–rocnik—celostatni-finale-p632.html

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading