Horko, písek a volejbal, aneb Itálie 2022

Horko, písek a volejbal, aneb Itálie 2022

Po dvouroční covidové pauze jsme se opět mohli těšit na zahraniční sportovní kurz. Naším cílem byl camp v městečku Zadina v severoitalském regionu Emilia-Romagna, kde nás čekal týden sportování, ale i turistiky a jiných aktivit. A jak pak se nám tam líbilo?

Cesta nám začala pátečním odjezdem od budovy gymnázia. Po několika hodinách útrap s hledáním vhodné polohy pro spánek jsme stanuli na italské půdě, a to rovnou v proslulých Benátkách, kde jsme měli zastávku. Benátky na nás zapůsobily svou okázalostí, ale zároveň malebností, jelikož v samotném centru, tedy na Piasa San Marco, jsme stáli již o půl sedmé ráno, a tak jsme na pár hodin byli jedni z mála turistů v okolí. V poledne jsme potom pokračovali směrem do campu.

Naše ubytování nás mile překvapilo, když jsme zjistili, že „domečky“ mají klimatizaci a společné sociálky velice slušný (na camp až téměř luxusní) stav. Následující dny jsme se po skupinách střídali v denním programu. Ten zahrnoval dvě části – první „bazénová“ byla zaměřená na zdokonalení našich plaveckých dovedností. Přestože nám situaci místy stěžoval lidmi narvaný bazén nebo ústí tobogánu, nakonec se nikdo neutopil, a dokonce jsme se naučili novým plaveckým stylům. V druhé části dne jsme spolu soupeřili v utkáních plážového volejbalu. Zde nám problém pro změnu dělal všudypřítomný písek (který nám škvařil chodidla) a vítr pokaždé, když odklonil letící míč. Nutno zmínit, že obě aktivity jsme pravidelně prokládali opalováním, plaváním v moři a odpoledním klidem.

Přestože hlavní program (tedy plávání a volejbal) byl pro nás skvělou zábavou a příjemným aktivním odpočinkem, bylo třeba vymýšlet i jiné aktivity. Proto jsme navštívili také kouzelně vypadající nejstarší republiku světa San Marino nebo podnikli výlet lodí, při kterém jsme spatřili těžební plošinu, a dokonce i delfíny. Pestrost programu dále doprovázely pravidelné návštěvy okolních městeček Zadina a Cesenatico nebo večerní workout či běh na pláži při východu slunce. Stihli jsme toho za týden opravdu hodně. Kromě zlepšené fyzické kondičky jsme si zpátky přivezli hlavně hromadu skvělých a příjemných zážitků, na které  jen tak nezapomeneme. Itálie se zkrátka a jistě povedla!

Ondřej Wažik, kvinta

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading