Lyžák 2024

Lyžák 2024

Týden před jarními prázdninami jsme my, žáci tercie a 1.A, vyrazili na lyžařský kurz několik stovek kilometrů od našeho gymnázia až na rakousko-italské hranice. Cesta autobusem byla sice opravdu dlouhá, ale už v prvních chvílích jízdy jsme se začali sbližovat. Po příjezdu do vesničky Goderschach na nás již čekala výtečná tříchodová večere, o které se nám všem ještě dlouho zdálo, a to jsme ještě nevěděli, že po zbytek týdne budeme mít také podobně chutné pokrmy.

Když jsme se po skvělé snídani v podobě švédských stolů vydali do lyžařského střediska Nassfeld, počasí se obrátilo proti nám, ale to nám nebránilo v tom, abychom si užili celý den lyžovaní. Během týdne se podmínky pro naše sněhové radovánky moc nezlepšily. Až na středu, kdy jsme nafotili většinu fotek, aby alespoň vypadalo, že se na nás sluníčko usmívá.

Po každém lyžováním nabitém dni jsme se těšili na večerní program, který nás ani jednou nezklamal. Všichni jsme se při aktivitách lépe poznali a skamarádili. Taky jsme se hodně nasmáli, a to nejen my, ale také učitelé a kamarádi z vyšších ročníků, kteří nám i pedagogům po celý kurz pomáhali.

V pátek jsme šli naposled na svah a poté nastal odjezd domů. Vyjeli jsme okolo čtvrté hodiny odpolední a na cestě nás čekala už jen jedna delší zastávka, na Rohlence. Tam jsme si dali poslední večeři a tím skvěle zakončili náš lyžák. Autobus do Hlučína přijel v sobotu před jednou hodinou ráno. Dojeli jsme v pořádku, bez vážnějších zranění, ale se spoustou nezapomenutelných zážitků, vzpomínek a zkušeností. S pomocí učitelů jsme posunuli své lyžařské dovednosti na úplně novou úroveň. “Lyžáku” jsme si maximálně užili, velký dík patří pedagogům, kteří nám vždy byli nápomocní, přátelští, trpěliví a domluva s nimi byla bezproblémová. 

Anna Viktorie Hanske, tercie 

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading