Nezapomenutelný týden v Dublinu

Nezapomenutelný týden v Dublinu

Od 4. do 11. listopadu pobývalo 16 studentů z kvinty a 3. A v hlavním městě Irska – Dublinu. Po probdělých nocích, strávených přípravou životopisů, prezentací a motivačních dopisů, se jim nakonec podařilo projít výběrem a získat tak šanci se zúčastnit vytouženého Erasmu.

Na naší cestě nás nemohlo už nic zastavit, ani turbulence těsně před přistáním. Po dosednutí letadla na zem jsme se vypravili k hostitelským rodinám. Zde jsme se první večer seznamovali a poprvé jsme si mohli procvičit angličtinu. Po celou dobu pobytu se nám dostávalo náležité péče.

V neděli 5. listopadu se nám naskytla první možnost poznat Dublin zblízka; uchvátilo nás množství parků, kostelů, Dublin Castle, destilerka whiskey a mnoho dalšího. Od pondělí do pátku nám byl zajištěn program – výuka angličtiny přímo v centru města. Ještě před začátkem kurzu jsme byli rozřazeni do tříd se vskutku pestrým zastoupením různých národností. Každý den jsme tak strávili zdokonalováním nejen mluvené angličtiny, ale i gramatiky.

Přestože má Dublin hodně co nabídnout, zůstat po celý pobyt jen v centru města by byl hřích, proto jsme navštívili dvě pobřežní městečka: Howth a Bray, která nás naprosto očarovala svou osobitou atmosférou, množstvím barevných domků s ještě barevnějšími dveřmi, popřípadě hejny nenechavých racků. V Bray jsme se dokonce rozhodli podniknout menší výšlap na tamější útes.

Ve čtvrtek nás čekala taková pomyslná třešnička na dortu, a to v podobě tříchodové večeře, při níž hrála živá hudba. Po večeři přišel na řadu zlatý hřeb večera, a to tradiční irské tance, které byly naprosto nezapomenutelným zážitkem.

Po Irsku se nám všem stýská už teď. Jednalo se o přínosnou životní zkušenost, ať už z hlediska jazykového nebo kulturního. Myslím si, že všichni skrytě toužíme se do Dublinu znovu podívat, někteří více, někteří méně, ale tato tužba je zkrátka nezpochybnitelná.

Kornelie Šnapková, kvinta

           

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading