Objevování kouzla maďarského hlavního města

Objevování kouzla maďarského hlavního města

Žáci gymnázia se v polovině dubna vydali na nezapomenutelný výlet do hlavního města Maďarska – Budapešti. Během dvoudenního pobytu si užili spoustu zábavy a objevili mnoho jeho krás.

Prvním místem, které navštívili, byl Matyášův vrch. Toto místo nabízí krásný výhled na celou Budapešť a proslavilo se také díky půvabnému rybářskému domu, který se zde nachází. Žáci měli možnost projít si tento historický objekt a poznat jeho zajímavou historii. Následně se vydali na prohlídku náměstí, kde se nachází mnoho historických budov, jako například budova maďarského parlamentu nebo Bazilika svatého Štěpána. Žáci si prohlédli tyto krásné stavby a zároveň měli možnost v době rozchodu ochutnat tradiční maďarské jídlo. Pondělí zakončili největším zážitkem – večerní plavbou po Dunaji. Tato plavba nabídla úžasný výhled na noční Budapešť a žáci si zde mohli vychutnat krásu města v podvečerních hodinách.

Dalším bodem naší cesty byla tržnice, která je pro Budapešť typická. Žáci se ponořili do barevného a živého prostředí, kde se prodává čerstvé ovoce, zelenina, sýry a mnoho dalších lahůdek. V úterních odpoledních hodinách byl pro účastníky připraven poslední bod programu, a to návštěva Tropicaria.

Celkově byl výlet do Budapešti pro žáky skvělým zážitkem. Navštívili mnoho zajímavých míst a zároveň se dobře bavili. Tento výlet určitě zůstane v jejich paměti na dlouhou dobu.

Mgr. Tereza Kozielová

Fota

 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading