Poznávací zájezd Londýn – Brighton – Oxford

Poznávací zájezd Londýn – Brighton – Oxford

Po dlouhé pauze letos studenti měli možnost zavítat do hlavního města Velké Británie. Pro velký zájem byly zorganizovány hned dva turnusy zájezdu, z nichž jeden již proběhl minulý týden a druhý se chystá na začátku října.

Z cesty jsme se vrátili nabití novými dojmy i emocemi, přece jen jsme se trefili do doby těsně po smrti královny Alžběty a bylo to rozhodně znát. Hned první den jsme zamířili k Buckinghamskému paláci, který byl stejně jako okolní parky obsypán květinami, dárky, dopisy a obrázky – od dospělých i od dětí. Také my jsme se připojili a u pietního místa zapálili několik svíček. Po této první zastávce jsme se už až do konce našeho zájezdu nezastavili. Prozkoumali jsme centrum Londýna od Tower Bridge až po Houses of Parliament, prohlédli si město z ptačí perspektivy z London Eye a shlédli interaktivní představení o temné londýnské minulosti v London Dungeon. Stihli jsme i části města proslulé alternativní kulturou a několik fascinujících muzeí, na jejichž důkladné prozkoumání bychom potřebovali alespoň o týden delší pobyt.

Londýnský pobyt jsme proložili dvěma výjezdy mimo hlavní město. Při výletě do přímořského Brightonu jsme si mohli užít téměř letního počasí, kde jsme kromě siesty na pláži stihli i prohlídku centra a návštěvu nejstaršího Seaquaria na světě.

Oxford nás uhranul výjimečnou atmosférou, kterou známe např. z filmů Harryho Pottera. V tomto univerzitním městě jsme měli možnost projet se v loďkách po Temži, nakoupit suvenýry i ochutnat tradiční fish and chips.

Držíme palce studentům, kteří se do Londýna teprve chystají. Ať si pobyt užijí minimálně tak jako my! A tajně budeme doufat, že se do srdce Británie budeme moci co nejdříve vrátit.

Mgr. Magdaléna Balcarová

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading