SBOR HRABILIS ZÍSKAL SLAVÍKA!

SBOR HRABILIS ZÍSKAL SLAVÍKA!

V pátek dne 9. 6. 2017 se školní pěvecký sbor Hrabilis pod vedením všemi oblíbeného pana profesora Hrabovského zúčastnil soutěže, která nese název „The English Nightingale“, tedy „Anglický slavík“. Jedná se o soutěž anglicky zpívajících sborů a už jedenáctým rokem ji pořádá Jazykové gymnázium Hello v Ostravě. Soutěží se ve třech kategoriích: sbor, komorní těleso a jednotlivec. Letos jsme měli zastoupení ve všech kategoriích.

Od osmé hodiny ranní, kdy jsme vstoupili do sálu, naše nervy začaly pracovat a postupně, jak se blížila naše chvíle, nervozita nabírala na obrátkách. Jakmile jsme ale vstoupili na pódium, byla ta tam a my jsme skladbu Radioactive zazpívali s neuvěřitelnou energií a následně jsme sklidili obrovský potlesk. To však nebylo všechno, další na řadě byl náš skvělý kvintet (Anna Janošová V., Tereza Chlapková V., Štěpán Slivka II., Šárka Thiemlová IV., Amálie Benešová I.), který při skladbě Demons doprovázela naše kapela (Jan Kania V., Vít Kupka III., František Solař IV., Martin Glumbík 2.A, Tereza Kuchařová 3.A, Barbora Plačková I.). Poslední z našich vystoupení si střihla naše jedinečná sólistka Klára Hermanová z 2. A se skladbou Rehab.

Této soutěže jsme se zúčastnili již druhým rokem a musím konstatovat, že letos byla konkurence mnohonásobně větší než minule. Ale my jsme poctivě trénovali a přijeli jsme tam vyhrát. To se nám také povedlo.

Je jedno, jestli holka nebo kluk, malý nebo velký, všichni měli v okamžiku, kdy vyhlásili Gymnázia Josefa Kainara vítězem soutěže, slzy v očích a ohromnou radost. Taktéž všichni jásali, když kvintet obsadil krásné 3. místo a Klára Hermanová získala čestné uznání. Byl to skvělý a na můj vkus velmi emotivní zážitek.

Tímto chceme poděkovat naší paní ředitelce, že nám umožnila zkoušet, kdykoliv jsme potřebovali, paní profesorce Holečkové za psychickou podporu, ale nejvíce samozřejmě našemu hudebnímu učiteli Petru Hrabovskému.

Marie Haferová, III.

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading