Školní knihovnou opět zazněly verše

Školní knihovnou opět zazněly verše

V pátek 22. března 2024 se na naší škole uskutečnil již 5. ročník recitační soutěže. Jelikož nám již jaro klepe na dveře, znělo téma letošní soutěže „Příroda se probouzí”. Žáci z okolních základních škol a nižšího stupně našeho gymnázia si vybrali básně rozmanitých autorů, které zarecitovali před porotou. 
 
V první kategorii, která zahrnovala 6. a 7. třídu základní školy, byl jako nejlepší recitátor vybrán Jan Nitsche s básní Brouci na jaře od Zdeňka Svěráka. V druhé kategorii, do které spadaly 8. a 9. třídy základní školy a nižší ročníky našeho gymnázia, byla jako nejúspěšnější oceněna Karolína Černotová s básní Tráva Oldřicha Mikuláška. 
 
Rády bychom poděkovaly všem zúčastněným soutěžícím, kteří si dali tu práci báseň nejen najít, ale především se ji zpaměti naučit a následně zarecitovat před publikem. Dále nesmíme opomenout poděkovat i letošní porotě, která se svého nelehkého úkolu zhostila na výbornou. Velké díky patří také studentkám gymnázia, které recitační soutěž obohatily o hudební vystoupení. A nakonec i všem organizátorům akce, díky jejichž pomoci se mohla soutěž uskutečnit. Doufáme, že jste si letošní ročník užili a že se příští rok zase uvidíme. 
 
Závěrem tedy jen ještě jednou gratulujeme všem vítězům a děkujeme za účast ostatním. 
 
Mgr. Tereza Kozielová
Elen Skubidová a Tereza Florková, studentky 2. A
 
Foto zde     
 

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading