Spolupráce naší školy s YFU

Spolupráce naší školy s YFU

Youth For Understanding (YFU) je mezinárodní organizace, která nabízí studentům středních škol možnost vyjet na půl roku nebo na rok do zahraničí na výměnný pobyt. Programy YFU ovšem nejsou pro každého. Jsou pro ty, kteří se snaží jít neprošlapanou cestou, jsou otevřeni objevování a uvědomují si, že život se dá žít více než jedním způsobem. Pokud se nebojíte překonávat nástrahy a jste připraveni se učit něco úplně nového, podívejte se na Seznam studijních pobytů a začněte svoje zahraniční dobrodružství!

Zároveň YFU Česká republika umožňuje zahraničním studentům pobyt s českou hostitelskou rodinou. Česko je atraktivní destinací nejen pro studenty z Evropy, ale také ze vzdálené Asie, USA nebo Jižní Ameriky. Každý student s sebou přiveze i odlišný pohled na každodenní život a tím obohatí i ten váš. Chcete si vyzkoušet jaké to je, přijmout na 5 nebo 10 měsíců nového člena rodiny, se kterým si vytvoříte pouto na celý život? Seznamte se s tím, jak funguje Hostitelský program!

YFU vzniklo před více než 50 lety z přesvědčení, že mezinárodní výměna mládeže může konkrétně přispět k větší toleranci a lepšímu porozumění mezi různými kulturami. Umožňuje účastníkům rozvíjet jejich osobnost, jejich zájmy a dosahovat schopností, které pro ně budou v pozdějším životě velmi důležité. Rádi otevíráme dveře lidem, kteří chtějí poznávat svět. Ať už na vlastní kůži v zahraničí na výměně, nebo z pohodlí domova jako hostitelská rodina. Podívej se na web www.yfu.cz a zjisti více o možnostech, které ti YFU nabízí!

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading