Tříkrálová vědomostní soutěž

Tříkrálová vědomostní soutěž

V pátek 6. 1. 2017 se na našem gymnáziu konal 3. ročník vědomostní přírodovědné soutěže Gymkom. Okresní kola této soutěže probíhají na spádových středních školách, které jsou zapojeny do projektu Emise. Soutěže se zúčastnili žáci ZŠ Ludgeřovice a základních škol z Hlučína – ZŠ Hornické, ZŠ Rovniny a ZŠ Dr. M. Tyrše.

O postup bojovalo celkem 7 tříčlenných družstev. Žáci si ověřili své znalosti a dovednosti z biologie, chemie, fyziky, matematiky a zeměpisu. Se zájmem řešili praktické i teoretické úlohy. V biologii si vyzkoušeli reakci přírodních indikátorů (červené zelí, borůvky, cibule, kečup, ibišek) se sodou a octem, v chemii zvažovali, jak vyřešit ekologickou katastrofu v kádince (jak vyčistit vodu od oleje a barviva), a fyzika patřila elektřině z potravin (brambory, kiwi, citrony). V zeměpisu si procvičili místopis ČR a v matematice rozhýbali své mozkové závity při logických příkladech.

Do celostátního kola soutěže Gymkom, které proběhne v dubnu letošního roku v Opavě, se probojovala 3 družstva. Na 3. místě se umístilo družstvo ZŠ Rovniny, 2. místo patří ZŠ Hornické a vítězem se stalo družstvo rovněž ze ZŠ Hornická. Všem blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v celostátním kole.

Mgr. Petr Klein

Fotogalerie je zde.

Mohla by zaujmout tato aktualita

loading